Telefon Takip

Telefon Takip

Telefon takip, insanların sevdiklerine ait mobil cihazları etkili bir şekilde izlemesine verilen genel isimdir. Söz konusu işlemin yapılmasını sağlayan ve özel olarak geliştirilen yazılımlar vardır. Bunlar sayesinde insanlar, başta sevdikleri olmak üzere farklı kişileri anlık olarak izleyebilir. Böylece bazen önemli sorunların çözümleri sağlanırken, bazen de farklı tehlikeler hızlı bir şekilde önlenir. Kısacası bahsedilen yazılımların insanların hayatlarına olan etkisinin son derece fazla olduğudur.

Casus yazılım adı verilen ürünlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle eşleri hakkında şüphe duyan kişilerin bunları yoğun olarak kullandığı bilinmektedir. Aldatılma konusu son derece özeldir ve net bilgiye sahip olmadan bunun dile getirilmesi, ilişkilere zarar verebilir. Dile getirilmediği takdirde de kişilerin karşıdaki kişiye karşı sevgisi azalacaktır. Bundan dolayı da casus program ile söz konusu şüphenin gerçek olup olmadığı kısa sürede tespit edilir. Böylece telefon takip sayesinde insanların önemli bir sorunu çözülmüş olur.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Telefon takip yapabilmek için gerekli olan ilk işlem, yukarıda genel hatları ile bahsedilen yazılımların satın alınmasıdır. Bu aşamadan sonra ise insanların ilgili yazılımları, hedef kişinin mobil cihazına yüklemesi gerekiyor. Bu işlem gizli olarak yapılmalıdır. Aksi durumda, istenilen bilgilerin tam olarak elde edilmesi söz konusu dahi olmayacak ve kişilerin beklentileri karşılanmayacaktır. Çünkü insanlar, bile bile özel bilgilerinin farklı kişilerin eline geçmesine izin vermez.

Telefon takip programı kurulumu, yalnızca 3 dakika süren bir işlemdir ve bu sürenin sonunda insanlar, hedef kişiyi izlemeye başlayabilir. Fakat kurulumdan önce ilgili yazılımların sadece Android tabanlı telefonlara kurulacağını bilmesi gerekiyor. Telefon takip iphone ya da benzer bir cihazda kesinlikle yapılamaz.

Telefon dinleme programı kurulumu tamamlandıktan hemen sonra insanların panel üzerinden hedef telefona ilişkin farklı işlemler yapması mümkündür. Buradan yapılacak olan işlemlerden bazıları şunlardır:

  • Telefon hattı ya da farklı bir mobil uygulama ile internet üzerinden yapılan görüşmelerin dinlenmesi
  • Telefon dinlemesinin yanında kayıt özelliği
  • Mobil cihaz üzerinden görüşme yapılmıyorken mikrofonun aktif hale getirilmesi ve ortam dinleme
  • Kameranın istenilen zaman uzaktan açılması ve ortam izleme
  • İstenilen web sitelerinin ve mobil uygulamaların engellenmesi
  • GPS özelliğinin aktif edilmesi ve GPS konum bulma
  • İnternet geçmişini öğrenme

Yukarıda yer alan işlemler, telefon takip olarak adlandırılan işlem kapsamındadır. Dolayısıyla da casus yazılım sayesinde, hedef kişi hakkında çok detaylı bilgiler, rahatlıkla öğrenilebilir.

Telefon Takip Programları Yasal Mı?

Telefon takip yapabilme özelliğine sahip olan yazılımların kullanımı her geçen gün biraz daha artmasına karşın insanlar, bunların yasal olup olmadıklarını merak etmektedir. Öncelikle ilgili yazılımların tamamen iyi niyetli amaçlar için geliştirildiği bilinmelidir. Bunun haricinde ise yazılımların kullanımından tamamen kullanıcılar sorumludur. Dolayısıyla da kötü niyetli bir amaç için kullanılmadığı sürece ilgili yazılımların suç olduğu söylenemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.