Telefon Dinleme Yazılımı

Telefon Dinleme Yazılımı

Telefon dinleme yazılımı insanların mobil cihaz üzerinden yaptığı konuşmaları dinlemeye yarayan bir programdır. Artık vazgeçilmezler arasına giren telefonlar her şeyden önce iletişim için geliştirilmiştir. Son zamanlarda akıllı telefonlarda artan özelliklerle birlikte kullanımı daha da çok yaygınlaşmıştır. İnsanların güzel vakit geçirebilecekleri uygulamalardan tutunda bazı işlerini (banka işlemleri, fatura yatırma vb.) telefonlar üzerinden halledebilme gibi çeşitli imkânlar sunmaktadır.

İnsanlar hakkında merak ettiğimiz şeylerin çoğu aslında o mobil cihazların içinde saklı. Bu bilgilere ulaşmak için yapmanız gereken tek şey hedefteki kişinin cihazına telefon takip programı yüklemek olacaktır. Yüklemiş olduğunuz bu casus yazılım sayesinde takip ettiğiniz kişinin sosyal medyada neler yaptığını, kimlerle konuşup-mesajlaştığını, nerde ve nasıl bir ortamda olduğuna kadar telefon üzerinden yaptığı her şey hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telefon Dinleme Yazılımı Yasal Mı?

Telefon takip yazılımı ile insanların mobil cihazlarda yaptığı hemen her türlü işlemi izlemek mümkündür. Ancak casus program iyi niyetli amaçlar için geliştirilmiştir ve amacına uygun bir şekilde kullanılması sorun teşkil etmeyecektir. Yaşı küçük ve telefon kullanan çocuklarımızın güvende olmasını sağlamak için takip amaçlı kullanılabilir. Alzheimer hastası olan anne- babamızı takip etmek için kullanabiliriz. Bazı şirketlerde çalışanlara şirket hattı ve telefonları verilmektedir. İşveren çalışanların bilgisi dâhilinde bu telefonlara telefon dinleme yazılımı kurdurabilir. Böylece oturduğu yerden çaba ve emek harcamadan çalışanlarını istediği gibi takip edebilir.

Telefon takip yazılımı hukuki kurallar göz önünde tutularak kullanıldığında hiçbir sorun olmamaktadır. Eğer yasa dışında kullanıp yakalandığı takdirde cezaları ağır olabilir. Bu şartları bildikten sonra nasıl kullanılacağı kişilerin tasarrufuna kalmıştır.

Telefon Dinleme Yazılımı Fiyatları

Telefon dinleme programı fiyatları, programın özelliklerine göre değişmektedir. Takip etmek istediğiniz özellik arttıkça ücrette o oranda artmaktadır. Casus yazılım için uğraşan şirketlerin sayısının çok olması da aradaki rekabeti artırmakta ve fiyatlarda buna bağlı değişkenlik göstermekte.

Telefon dinleme yazılımı satın alırken kurumsal firmalar tercih edilmelidir. Güven açığı olan firmalarda dolandırıcılık, tehdit, şantaj gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Sitede verilen bilgileri iyi incelemek gerekmektedir. Eğer az bir sayfası varsa ve yüzeysel bilgiler anlatılmışsa gerçek bir telefon takip sitesi olmayabilir. Diğer seçenekleri değerlendirmeniz güvenlik açısından daha iyi olacaktır.

Telefon Dinleme Yazılımı Seçimi Nasıl Yapılır?

Telefon dinleme yazılımı seçerken nelere dikkat etmek gerektiğini de iyi bilmek gerekmektedir. Dikkat etmemiz gereken durumları şöyle sıralayabiliriz:

  • İlk adım seçeceğiniz firmanın kurumsal olup olmadığı,
  • Seçtiğiniz firmanın web sitesini dikkatle inceleme,
  • Yapacağınız telefon takip süresinin ne kadar olacağı belirleme,
  • Kaç telefon takip edeceğinize karar verme,
  • Telefon takip programı ile ne kadar detaylı raporlar istediğimizi bilme,

Yukarıda belirtilen durumlara vereceğiniz cevaplara göre bir casus yazılım seçimi yapabilir ve böylece sevdiklerinizin güvenliklerini daha etkili bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.