Ortam Dinleme

Ortam Dinleme

Ortam dinleme, doğrudan telefon ya da başka bir cihaz ile yapılan konuşmaların değil de içerisinde bulunulan mekânın dinlenmesi şeklinde algılayabiliriz. Bir başka deyişle grup konuşmalarının dinlenmesi de diyebiliriz. Normalde ortam dinlemesi yapmak çok kolay bir iş değildir. Fakat telefon takip programları sayesinde artık ortam dinlenmesi de oldukça kolay bir hal almıştır. Birçok özelliği bünyesinde barındıran ve bu alanda bizlere oldukça geniş imkân sunan bu tür yazılımlar dinleme yapabilme adına işlerimizi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Telefon takip programı bünyesindeki bu özellik bakımından, çocuklarımızın takıldığı arkadaş gruplarında ki muhabbetlerini dinleyebilir ve böylece kendisine edineceği zararlı arkadaş çevrelerinin önüne geçilmiş olunmaktadır. Yine aynı şekilde eşinin kendisini aldattığını düşünen birisi eşinin gittiği yerlerde ortam dinleme yaparak, kimlerle görüşüp neler konuştuğunu da rahatlıkla öğrenebilmektedir.

Ortam Dinleme Nasıl Yapılır?

Casus yazılım olarak da bilinen bu tarz programlar bünyelerinde ortam dinlemesi özelliğini barındırmaktadırlar. Bize düşen bu özelliği aktifleştirebilmek için, yazılımımızı hedef telefona doğru bir şekilde kurmaktır.  Burada önemli olan kendimize seçtiğimiz hedef cihazın kesinlikle Android tabanlı işletim sistemine sahip bir cihaz olmasıdır. Çünkü bu tür yazılımlar IOS tabanlı sistemlere yüklenememektedir. Kurulumu cihaz sahibine kesinlikle göstermeden gizli bir şekilde yapmalıyız. Zaten toplam kurulum süresi ortalama 3 dakika sürmektedir.

Kurulum tamamlandıktan sonra telefon dinleme programı bizim elimizdeki panel yardımıyla aktif hale getirilir. Kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Hedef cihazın mikrofonunu panel üzerinden aktif hale getiriyoruz ve sonrasında rahatlıkla ortam dinleme işlemine geçilmiş olmaktadır. Bu tür dinlemeler ve konuşmalar bu program aracılığıyla panel üzerinden isterseniz kayıt altına da alınabilmektedir.

Yine bu tür dinlemeler açık alandan ziyade kapalı alanlarda yapılırsa konuşmaların kayıt kalitesi de oldukça yüksek olmaktadır. Bunun yanında bu tür yazılımlar aracılığıyla sadece eş ve çocuklarınızın değil, iş ortaklarınızın ya da şüphelendiğiniz çalışanlarınız hakkında da ortam dinleme yaparak size karşı gizli bir plan çevirip çevirmediklerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Gelişen teknolojinin bizlere sunduğu oldukça faydalı bu programlar aracılığıyla artık aklınızda hiçbir şekilde en ufak bir şüpheye yer kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.